таг: бои

Експертско предупредување: Не купувајте детски костими за капење во овие две...

0
реклама Најлошите бои на костими за капење се сина и бела, додека розовата и...

Ако купувате автомобил најдобро е бел

0
Најпосакуваните бои на автомобил, кај возачите низ целиот свет, најчесто се нијансите на бело, сиво или црно. Сепак, според списанието „ХАК“, кога се...

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Станковски ќе го облече дресот на турскиот...

0
Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Лука Станковски ги смени клупските бои и премина од редовите на скопски Работнички во турскиот прволигаш Газиантеп. Станковски...

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и...

0
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата...

Овие бои се симбол на среќа, успех и благосостојба: Добро е...

0
Со една од овие бои задолжително украсете го својот дом… Китењето на елката е еден од најубавите ритуали...