fbpx

таг: „Боинг

Ниту еден преживеан не е пронајден по падот на авионот во...

0
По падот на авионот од типот „боинг 737“ на кинеската авиокомпанија „Чајна истерн ерлајнс“, во...

Боинг ќе инвестира во развој на автономнo летечкo такси

0
„Боинг“ ќе инвестира дополнителни 450 милиони долари во „Виск“, компанија која се занимава со развој на автономни летечки такси. Сметаме...

Боинг издвои 500 милиони долари за отштета на семејства на загинати...

0
Авиокомпанијата Боинг создаде фонд од 500 милиони долари за да ги обештети семејствата на 346 лица загинати...

Инцидент на аеродром во Москва, авион со повеќе од 100 патници...

0
Патнички авион „Боинг 747“ од Јакутск ја промаши пистата на аеродромот „Внуково“, изјави претставникот на Службата за итни случаи. – Авионот на...