таг: Божиќ

Дали знаевте дека Божиќ се слави и во Етиопија на 7...

0
реклама Божиќ според јулијанскиот календар, кој се слави на 7 јануари, го слават повеќе од...

Божиќ во Украина: Помеѓу жестоките борби на фронтот, бруталните руски гранатирања...

0
Украинците втора година по ред го прославуваат Божиќ во услови на целосна руска воена агресија, жестоки борби на линиите на фронтот и брутално...

Бродот на британската кралска морнарица, ХМС Ричмонд пристигна во Талин во...

0
Почнува да изгледа многу како Божиќ во Талин. Но, иако годишниот празничен пазар во градот е во полн ек, ме интересираше поинаков вид...

И спиењето си бара техника: Како полесно да заспиете навечер

0
По Божиќ и Нова Година, вашиот режим на спиење веројатно е нарушен. Кога останувате будни до доцна навечер со дневна релаксација, премногу храна,...

Кога треба да ја тргнеме новогодишната декорација од нашиот дом?

0
Традиционално, по Божиќ, куќата се чисти, а потоа треба да се отстрани новогодишното украсување. Ова значи дека секој вид новогодишно украсување треба...

Фановите на „Сам дома“ забележаа клучен детаљ поради кој Кевин го...

0
Секоја година, обожавателите на Божиќ го гледаат популарниот празничен филм сам дома и неговите продолженија. Но, малкумина ја забележале причината зошто родителите го...

Божиќните украси можат да му наштетат на нашето здравје без да...

0
БОЖИК е време на забава и радост, но експертите тврдат дека украсите, вклучително и елката, може да ни наштетат. Постои и име за...

Србите за Божиќ му подготвија изненадување на притворениот Новак: Донесоа огромно...

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го поминува Божиќ во хотел со мигранти во нехумани услови. Но, Новак не е сам, тој е придружуван...

Кога ќе видите што и собра под пантолоните ќе подзинете –...

0
Подготвува ли подароци за Божиќ или само сака да се ослободи од дрвјата во градината кои со години ја мачат? Ова се прашањата...

Овој Божиќ ќе биде тежок, предупредува британски епидемиолог

0
Божиќ може да биде тежок, бидејќи пандемијата на ковид-19 не е завршена, предупреди водечки британски епидемиолог, повикувајќи ги луѓето да бидат внимателни и...