таг: богата

Премиерот на Полска: Европа е доволно богата за да и обезбеди...

0
Европа е „доволно богата“ за да купи оружје и муниција за Украина, изјави полскиот премиер Доналд Туск на заедничката прес-конференција во Варшава со...

Како да го зголемите нивото на железо во крвта

0
Храна богата со железо Црвено месо: Црвеното месо, како говедско, свинско и јагнешко месо, содржи висока концентрација на железо,...

Алегри е подготвен да ја напушти клупата на Јувентус

0
Италијанските медиуми тврдат дека 55. годишниот тренер добил богата понуда од Саудиска Арабија. Пред неколку дена клубот соопшти дека има доверба во 55....

Не ја фрлајте кората од јаболкото

0
Кора од јаболко е богата со влакна и е одличен додаток на се. Затоа, следниот пат кога ќе изедете јаболко, зачувајте ја кората...

Скоро 15 милиони денари за една недела завршија кај играчите благодарение...

0
Помина уште една богата недела, која донесе приближно 15 милиони денари, благодарение на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ добивките. МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ...

Четири намирници кои изобилуваат со витамин Е

0
Храната богата со витамин Е треба да е составен дел од секој оброј, а ова се топ четирите намирници кои изобилуваат со овој...

Бекам ќе добие 180 милиони евра за да биде лицето на...

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Дејвид Бекам договорил богата соработка со Катар, легендата на Манчестер јунајтед ќе биде лицето на Светското првенство во...

Колку долго може јајца да се чуваат во фрижидер без да...

0
Јајцето е намирница која е богата со разни хранливи состојки. Белката е евтин извор на протеини, а жолчката содржи многу железо, витамини А,...

Најпопуларни индиски зачини: Неодоливи додатоци во јадењата

0
Индија има богата кулинарска традиција, а индиската кујна е позната по своите единствени егзотични вкусови. Поради поволната клима и местоположба во оваа...