таг: боб

Основачот на Андроид избоден до смрт во Сан Франциско

0
Технолошкиот стручњак Боб Ли (43), кој го предводеше тимот за креирање на оперативниот...

Сунѓерот Боб цензуриран : Една од епизодите на анимираниот филм ќе...

0
„Сунѓерот Боб“ е под цензура – најмалку две епизоди од популарниот цртан филм се отстранети од стриминг сервисот „Парамаунт Плус“ поради „несоодветна...

Здрава храна: Зошто треба почесто да јадете фава грав

0
Фава гравот познат како боб е кралот меѓу останатите видови грав, а неговиот вкус е многу посладок и побогат. Со оглед дека...