таг: блокирањето

Косовската полиција патролира, а Србите сè уште блокираат

0
На третиот ден од блокирањето на патиштата на северот од страна на српските граѓани, КФОР соопшти дека единствениот начин да се...

За Меркел блокирањето на Трамп на социјалните мрежи е „проблематично“

0
Германската канцеларка, Ангела Меркел има забелешка на блокирањето на налозите на социјалните мрежи на претседателот на САД...