fbpx

таг: блокираше

Врховниот суд ја блокира одлуката на Бајден за задолжителна вакцинација во...

0
Врховниот суд на САД ја блокираше одлуката на претседателот Џо Бајден да воведе задолжителна вакцинација...

Сенатот на САД го блокираше нацрт-законот за трошоците за одбрана

0
Сенатот на САД го блокираше годишниот нацрт-закон за трошоците за одбрана поради приговорите на републиканците...

Блокиран Суецкиот канал, брод се насука на поморската траса

0
Огромен брод со контејнери го блокираше Суецкиот канал откако се насука под налетот на ветерот, објави утрово...

Мјанмар го блокираше Фејсбук поради повици за граѓанска непослушност

0
Новата воена влада во Мјанмар ја блокираше социјалната мрежа Фејсбук поради објавување повик за граѓанска непослушност по...

Ако ги имате овие апликации – избришете ги веднаш: Гугл веќе...

0
Google блокираше 164 апликации од Play Store, а Android корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои можат да направат хаос на...

Гугл ја блокираше апликацијата „Парлер“

0
Гугл ја блокираше апликацијата „Парлер“ затоа што дозволила дистрибуција на „екстремно лоша содржина“ што може да предизвика смртоносно насилство како што беше видено...