таг: блокирани

Српската полиција ги блокира косовските автобуси на границата со Хрватска

0
Над 300 државјани на Косово од полноќ се блокирани во Србија, соопшти Канцеларијата на Косово во Србија. Секретарот на Канцеларијата...

Протести во Франција поради законот за пензија

0
Повеќето возови беа запрени, нафтените рафинерии блокирани, а престана и производството на електрична...

На Косово се уште затворени премините Брњак и Јариње

0
Главните патишта на северот на Косово се уште се блокирани, а административните премини Брњак и Јариње се затворени и за возила...

Граѓаните со блокирани сметки ќе останат без помошта од државата ако...

0
Граѓаните со блокирани сметки кои ги има на списокот на корисници на државната помош од 6.000 денари нема да останат...