таг: блокирала

Рама: Бугарија ја блокира Северна Македонија за свои интереси

0
Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека Бугарија го блокирала процесот на евроинтеграција на Северна Македонија за свои интереси. Ваква оценка тој изнел...