таг: блокираа

Израелската полиција уапси деветмина антивладини демонстранти

0
Израелската полиција денеска уапси деветмина демонстранти откако тие го блокираа автопатот во близина на Тел Авив, барајќи предвремени избори и договор за размена...

САД ја блокираа изјавата во СБ на ОН со која Израел...

0
САД ноќеска ја блокираа изјавата на Советот за безбедност на ОН, предложена од Алжир и поддржана од арапските земји, со која се посочува...

Земјоделци блокираа премини на границата меѓу Белгија и Холандија, белгискиот премиер...

0
Белгиски и холандски земјоделци од утрово блокираа неколку гранични премини меѓу Белгија и Холандија, во знак на протест против, според нив, високите даночни...

Превртени столчиња и навивачки факли во Парламентот во Тирана

0
Прво пратениците на опозициската Демократска партија ја блокираа говорницата со превртени столчиња, а собраниското обезбедување внимаваше да не дојде до тепачка....

Демократите во американскиот Сенат ја блокираа помошта за Израел, не за...

0
Демократите во американскиот Сенат на 7 ноември ги блокираа напорите на Републиканците да...

Протести во Бугарија за поддршка на Никола Минчев

0
Со извици „Мафијата надвор“, незадоволните граѓани го блокираа сообраќајот на булеварот Цар Освободител во кругот...