таг: блиска

Научниците пронајдоа нова планета целосно покриена со вода

0
Астрономите открија блиска егзопланета која, доколку тоа се докаже дека е точно, е првата планета целосно покриена со вода. TOI-1452b е малку поголема...

Ердоган планира телефонски разговор со Путин

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган планира „во блиска иднина“ да оствари телефонски разговор со неговиот...

Манчестер јунајтед сака да потпише нов договор со Бруно Фернандеш

0
Раководството на Манчестер јунајтед е подготвено во блиска иднина да потпише нов договор со играчот од средниот ред Бруно Фернандеш, пишува „Скај Спортс“....

Меган Маркл и принцот Хари го имале првиот разговор со Чарлс...

0
Водителката на „Си-Би-Ес“ и блиска пријателка на Опра Винфри, Гејл Кинг, утрово во емисијата „This Morning“ откри дека минатиот викенд принцот...