таг: близначки

Близначки израснати одделно во Јужна Кореја и САД – развиле сличен...

0
Еднојајчени близначки кои пораснале во различни краеви на светот, некако развиле слични особини на личноста, но значително различни нивоа на коефициент на интелигенција,...

Близначки од САД се породиле ист ден и во иста болница

0
Идентични близначки од САД родиле момчиња, во иста болница, во само неколку часа разлика. Џил Џустинијани го родила синот Оливер во 18:39 часот,...

Премногу знаеле за локалните наркодилери во Бразил: Грозоморно убиство на сестри...

0
Две 18-годишни сестри близначки се застрелани од огнено оружје во Бразил, а нивната грозоморна егзекуција била прикажана во живо на Инстаграм, пишува Дејли...

Внуките на принцезата Дијана за никогаш непрежалената тетка: Никој не знаеше...

0
Внуките близначки на никогаш непрежалената тетка ја отворија својата душа во едно од ретките интервјуа во својот живот, бидејќи досега тие буквално...