fbpx

таг: „Блек

Шестмина загинати при уривање на хеликоптер „Блек хоук” на Филипините

0
Хеликоптер „Блек хоук” (Црн јастреб), се урна на Филипините за време на ноќната обука, при што загинаа сите шест лица кои се наоѓале...