таг: Бијонсе

Бијонсе после пет години одржа концерт – за него добила астрономска...

0
ПОСЛЕ петгодишна пауза, Бијонсе одржа концерт во Дубаи за астрономска сума од 24 милиони долари. На публиката и беше забрането да фотографира...

За „само“ 150 илјади долари можете да седите зад сцената со...

0
Бијонсе тргнува на светска турнеја за нејзиниот албум од ренесансата. Таа веста ја открила на аукција. Аукцијата Wearable Art Gala...

Келис ја обвини Бијонсе за „кражба“

0
Бијонсе го отстрани „Милкшејк“-делот од својата нова песна „Energy“ (Енергија), откако Келис ја нападна поп-ѕвездата поради својот хит „Milkshake“ од 2003 година, обвинувајќи...

Бијонсе со нов албум

0
Поп-иконата Бијонсе го објави, како што се чини, нејзиниот претстоен соло албум. Advertisements ...

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето...

0
Музичката дива Бијонсе ги воодушеви своите следбеници на својот инстаграм – профил со секси комбинација на облека и докажа дека сѐ уште...

Бијонсе мета на грабеж: Украден и фустанот кој пејачката го носеше...

0
Светски познатата пејачка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднале во магацин каде ѕвездата ги чувала своите скапоцености....

ВИДЕО: Погледнете ги сите настапи од овогодишното доделување на Греми наградите

0
Бијонсе оствари нов рекорд на вчерашното доделување на Греми наградите за 2021 година и освојувајќи вкупно 28 Греми награди досега таа стана...

Бијонсе донира пари на секој што останал без покрив над глава...

0
Бијонсе ќе исплати половина милион долари неповратни средства за луѓето кои се соочуваат со последиците од станбената криза предизвикана од...