таг: БиХ

До смрт претепан братот на вицепремиерот на владата на Федерацијата БиХ

0
Ѓорѓе Мијатовиќ (37), брат на потпретседателот на владата на Федерацијата БиХ и министер...

Силен ветер и дожд ја парализираа Босна и Херцеговина

0
Издадено е жолто предупредување за поголемиот дел од БиХ поради предвидениот ветер кој...

ОН, СЕ и ОБСЕ: Криминализацијата на клеветата е спротивно на обврските...

0
„Овој чекор е против меѓународните обврски на БиХ во областа на човековите права...

Во БиХ момче било силувано поради предизвик на ТикТок? Полицијата врши...

0
Полицијата во Грачаница во БиХ истражува дали група момчиња силувале врсници. Имено, во јавноста се...

Британија праќа воени експерти во БиХ за спротивставување на руско влијание

0
Велика Британија испраќа воени експерти во Босна и Херцеговина (БиХ) за спротивставување на руското влијание, за зајакнување на Мисијата на НАТО...

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,3 степени според Рихтер

0
Вечерва во 20:02 часот повторно е почувствуван потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот...

Шмит: Имам јасна поддршка од ЕУ и САД, ќе работам во...

0
Високиот претставник за БиХ Кристијан Шмит денеска рече дека е одлучен да придонесе за промена на сегашната ситуација во БиХ и дека има...

Шампионот на Македонија има нов тренер

0
Фудбалскиот стратег од БиХ, Бруно Акраповиќ е нов тренер на македонскиот шампион Шкендија. По пет години Акраповиќ повторно се враќа на клупата на...

Додик: Не го прифаќаме Шмит за нов Висок претставник за БиХ

0
Претседателот на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ), Милорад Додик, за Срна изјави дека Република Српска не...

Зошто од коронавирус се умира најмногу на Балканoт и во Централна...

0
Од Чешка, преку Словенија, БиХ, Црна Гора, Македонија до Бугарија…таму е највисока смртноста од Ковид-19 по глава на жител. Причина е што малку...