таг: биографски

Оваа година излегува филмот за Мерилин Монро и Ана де Армас

0
Нетфликс објави дека новиот биографски, но „фикционализиран“ филм за Мерилин Монро, со кубанско-американската глумица Ана де Армас во главната улога, е завршен и...