таг: бин

Половина милион евра за победа во финалето на Светското клупско првенство

0
Саудискиот милијардер, принцот Ал Валид бин Талал Ал Сауд, одлучи да ги награди фудбалерите на Ал-Хилал со...

Формула 1 се спрема за сезона со 12 екипи и 24...

0
Претседателот на ФИА, Мохамед бин Сулајем изјави дека во Формула 1 има место за 12 тимови, односно за 24 возачи на патеката. Во...

Саудиска Арабија намени 2,5 милијарди долари за Зелената иницијатива

0
Престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман денеска изјави дека саудиското кралство ќе учествува со...

Претседателот на ОАЕ ќе има средба со Путин во Москва

0
Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед бин Зајед Ал-Нахјан утре ќе замине за Москва,...

Бин Фенг е победничка на натпреварот во фрлање диск

0
Атлетичарката од Кина, Бин Фенг, е победничка на натпреварот во фрлање диск, во рамките на Светскиот куп...

Саудијците од Њукасл го купуваат и Олимпик Марсеј?

0
Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман сериозно навлегува во светскиот клупски фудбал. Тој го купи англискиот премиерлигаш Њукасл, во преговори е за да го...

Шеикот од Саудиска Арабија го купува Интер за милијарда долари!

0
Шеикот Мохамед Бин Салман од Саудиска Арабија, кој неодамна стана сопственик на англискиот премиерлигаш Њукасл, е во напредни преговори за купување на италијанскиот...

Газдата на Њукасл живее во дворец од Луј 14 (ФОТО)

0
Принцот на Саудиска Арабија Мухамед бин Салман стана на газда на премиерлигашот Њукасл за 350 милиони фунти. Тој има вистински...

Њукасл му е малку на саудискиот принц, сега сака да купи...

0
Саудискиот принц Мохамед бин Салман, односно инвестициски фонд близок до него, има намера да купи уште еден европски гигант. Пред неколку дена беше...

Катар потроши околу 200 милијарди долари за подготовки за Светското првенство

0
Амбасадорот на Катар во Русија шеикот Ахмед бин Насер бин Јасим Ал Тани зборуваше за трошоците на Катар за подготовките за Светското првенство...