таг: биле

Откриена планета на која би можело да има течна вода и...

0
Луѓето отсекогаш биле фасцинирани од можноста да најдат живот надвор од Земјата. Неодамнешното откритие покажува дека потрагата наскоро може да вроди со плод....

Веб-страниците на швајцарската Влада цел на кибер напади пред самитот за...

0
Швајцарската Влада денеска соопшти дека нејзините веб-страници биле погодени од бран кибер напади пред да биде домаќин на самитот за мир во Украина...

Блинкен: САД не се дел од никакви офанзивни операции

0
Соединетите Држави не биле вклучени во никакви офанзивни операции, изјави државниот секретар Антони Блинкен, откако американски официјален претставник изјави за Си-Ен-Ен дека Израел...

Од 1 јануари на Инфективна клиника прегледани 47 пациенти со грип,...

0
Вкупно 47 пациенти со грип биле прегледани на Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје од почетокот на годинава, информираше...

Еден загинат и тројца повредени во пукање во продавница во Охајо

0
Најмалку едно лице загинало, а три други биле повредени во пукотница...

Тројца мигранти загинати во престрелка кај српско-унгарската граница

0
Тројца мигранти биле убиени во престрелка што се случила рано утринава во близина...

Убиен наставник, две лица ранети во напад во училиште во Франција

0
Еден наставник бил убиен, а две лица биле тешко ранети во напад со...

Повеќе од 50 загинати во бомбашки напад во Пакистан

0
Најмалку 52 лица загинале, а повеќе од 50 биле повредени во...

Најмалку 100 загинати во пожар на свадба во Ирак

0
Најмалку 100 луѓе загинале, а повеќе од 150 биле повредени во...

Еден мртов и неколкумина повредени во престрелка во Приштина

0
Едно лице загинало, а четворица биле повредени во престрелка во центарот на Приштина...