таг: бизнисмен

Извршено е првото вградување чип во човечки мозок – Маск: Пациентот...

0
реклама Американскиот бизнисмен Илон Маск објави дека на првиот пациент на кој му бил...

Делови од черепот на Лудвиг ван Бетовен донирани на Универзитет во...

0
реклама Американскиот бизнисмен Пол Кауфман на Медицинскиот универзитет во Виена му предаде делови од...

Здравко Мамиќ му кажа збогум на Динамо и на фудбалот

0
Контроверзниот хрватски бизнисмен Здравко Мамиќ, кој е во бегство од правосудниот ситем во Хрватска и живее во...

Шкелќим Деволи, со поранешниот претседател Доналд Трамп, разговараа за зголемување на...

0
Косовскиот бизнисмен Шкелќим Деволи се сретна со поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида. ...

Ричард Бренсон гради најлуксузен хотел на Мајорка

0
Британскиот милијардер, бизнисмен и обожавател на Мајорка, Ричард Бренсон почна да гради раскошен хотел на овој шпански остров, инаку популарен меѓу туристите „со...

Автомобил

0
Некој бизнисмен сакал да му подари автомобил на еден пратеник.– Знаете, јас не можам да прифатам толку вреден поклон…– Добро тогаш да речеме...

Бил Гејтс: Доаѓа пандемија 10 пати полоша од оваа која веќе...

0
Славниот милијардер и бизнисмен Бил Гејтс најави уште една здравствена катастрофа која ни се заканува, а вели дека таа ќе биде значително полоша...

Виц на денот: Автомобил

0
Некој бизнисмен сакал да му подари автомобил на еден пратеник. – Знаете, јас не можам да прифатам толку вреден поклон…...