таг: Биби

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан осуден на уште 14 години затвор...

0
Поранешниот пакистански премиер Имран Кан и неговата сопруга Бушра Биби се осудени на 14 години затвор во случајот поврзан со нелегална продажба на...