таг: бејзбол

СЛИКА ШТО ЈА ШОКИРА ПЛАНЕТАТА: Преполн стадион во Америка, 40.000 луѓе...

0
Бејзбол натпреварот во американската професионална лига помеѓу Тексас Ренџерс и Торонто Блу ​​во Арлингтон го следеле дури...

ФОТО: Џеј Ло и Алекс се огласија по веста дека раскинале,...

0
Пејачката Џенифер Лопез (51) и поранешната бејзбол sвезда на Њујорк Јенкис, Алекс Родригез (45) изјавија дека „работат на некои работи“, но вестите...