таг: Беспилотно

Загинати цивили, меѓу кои и деца во руските напади врз станбени...

0
Руско беспилотно летало погоди високата станбена зграда во Одеса, при што загинаа 12 лица, меѓу кои пет деца, и беа повредени 20 лица,...

Пентагон: Американски авион собори турски дрон во Сирија

0
САД вчера соборија вооружено турско беспилотно летало кое оперирало во близина...

Русија: Спречивме напад на украински дрон врз телевизиска кула

0
Руската против-воздушна одбрана спречи напад на украинско беспилотно летало врз телевизиска кула во...

Москва повторно мета на напади со дронови, погодена зграда во центарот...

0
Рано утрово, беспилотно летало удрило во зграда во изградба во центарот на Москва,...

Дрон соборен над Москва, оштетена една зграда во центарот на градот

0
Силите за противвоздушна одбрана собориле украинскo беспилотно летало над Москва утрово, соопштија руските...

Остатоци од соборен дрон убија три лица во воздухопловна база во...

0
Руската противвоздушна одбрана собори украинско беспилотно летало во близина на воздухопловна база во јужна Русија,...

Запален резервоар за нафта во напад со дрон на аеродром во...

0
Во напад со беспилотно летало на аеродром во руската област Курск бил запален резервоар за...

Атентат изведен со дрон со експлозив врз премиерот на Ирак

0
Беспилотно летало натоварено со експлозиви ја нападна резиденцијата на ирачкиот премиер Мустафа ал-Кадими во Багдад,...