таг: Берзата

Цената на пченицата скокна поради тензичната ситуација во Црното Море

0
Цената на пченицата на берзата во Чикаго (ЦБОТ) порасна за повеќе од осум...

По речиси еден месец, денеска повторно отворена Московската берза

0
Берзата во Москва денеска делумно се отвори, по првпат од 25 февруари – ден по...