таг: Бергамо

Во италијанска таверна откриен рецепт за јадење старо 400 години

0
реклама Во Бергамо, Италија, во таверна која ги ревитализира заборавените јадења, откриен е рецепт на...

Мурињо: Против Милан ќе треба да ги повикам Тоти или Алдаир

0
Жозе Мурињо доживеа пораз во Бергамо од Аталанта (3:1), во 100. натпревар на клупата на...

Виљареал ја победи Аталанта во Бергамо и оди во осминафиналето на...

0
Поради големиот снег во Бергамо, дуелот меѓу Аталанта и Виљареал денеска се играше.Данџума уште во третата минута кога постигна гол за водство на...

Мечот Аталанта-Виљареал одложен поради снег

0
Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за...