таг: бело

Извршена евтаназија на болното бело тигарче оставено пред Зоолошката во Атина

0
реклама Тримесечното бело тигарче кое пред шест седмици во лоша состојба беше напуштено пред Зоолошката...

Обичаи и традиции поврзани со мартинките

0
Преплетот на црвено и бело конче, која кај нас се нарекува мартинка, се верува дека претставува амајлија за здравје и заштита од...

Паштета од туна

0
Состојки:1 килограм туна200 милилитри бело винорузмаринловоров лист2 чешниња лук100 грама маслиново маслокопарсрни маслинкисол и црн пипер Подготовка:Ставете ги во...