таг: Белоруски

Лукашенкo – Белоруските трупи не се дел од рускиот напад врз...

0
Авторитарниот белоруски лидер Александар Лукашенко вели дека неговата војска не учествува во рускиот напад на...

Oтишол да трча и не се вратил, активист од Белорусија исчезна...

0
Белоруски активист, шеф на невладина организација која им помага на сонародниците кои избегаа од Белорусија поради репресија, исчезна во Киев, објави неговата организација...