таг: белградската

Српскиот автобус што се преврте во Унгарија возел „на диво“

0
Белградската агенција Травелино која ја организирала екскурзијата во Будимпешта не била членка на...

Во Белград дојави за поставени над 50 бомби на 12 локации

0
Белградската полиција соопшти дека добила дојави за поставени бомби на повеќе локации во градот, додека медиумите пишуваат дека 50 бомби...

ВИДЕО: Голем пожар во магацин во Белград

0
Во белградската населба Дорчол рано изутринава се запали магацин. Густ црн чад се издигна над населбата и може да се забележи од голема...