таг: Белгород

Русија по грешка гранатираше свој град

0
Руските воени сили го гранатираа рускиот град Белгород, кој се наоѓа во близина на границата со Украина. Од Министерството за одбрана...

Се урна руски воен авион

0
Руски воен авион се урна во областа Белгород, објави регионалниот гувернер на овој руски регион,...

Русија обвинува за фатални експлозии во Белгород

0
Гувернерот на рускиот регион Белгород, кој се граничи со Украина во близина на градот Харков, изјави дека најмалку три лица се...

(ВИДЕО) Гори складиште со нафта во рускиот град Белогорд

0
Гори магацин за нафта во рускиот град Белгород, а регионалниот гувернер Вјачеслав Гладков ја обвинува украинската армија дека извршила воздушен напад...