таг: белгиски

Белгиските земјоделци го блокираа Брисел

0
Неколку стотици белгиски земјоделци со своите трактори од утрово ги блокираа улиците во т.н. „европски кварт“ на Брисел, каде се сместени институциите на...

Земјоделци блокираа премини на границата меѓу Белгија и Холандија, белгискиот премиер...

0
Белгиски и холандски земјоделци од утрово блокираа неколку гранични премини меѓу Белгија и Холандија, во знак на протест против, според нив, високите даночни...

Најбогатите 10 отсто белгиски домаќинства поседуваат 55 проценти од богатството на...

0
реклама Најбогатите 10 отсто белгиски домаќинства во 2023 година поседувале 55 проценти од вкупното...

Речиси 30 училишта во Белгија денеска затворени поради закани за бомби

0
Десетици белгиски училишта во окрузите Брисел и Брабант денеска нема да отворат за...