таг: белгиската

Белгиската телевизија го прекина настапот на Израел на Евровизија во знак...

0
Белгиската телевизија VRT престана да го емитува Изборот за песна на Евровизија за да го осуди израелското кршење на човековите права...

Во Белгија уапсени четири лица осомничени за планирање терористички напад

0
Белгиската полиција денеска изврши претреси на локации во четири градови во Белгија и уапси четири лица, од кои тројца малолетници, осомничени за поврзаност...

Официјална инаугурација на белгиското претседателство со ЕУ

0
Со средби на претставници на Европската комисија и на белгиската Влада попладнево во Брисел ќе се одржи официјална инаугурација на претседавањето на Белгија...

Белгиската полиција застрела едно лице осомничено за убиството на двајца Швеѓани...

0
Белгиската полиција уби осомничен за вооружениот напад во Брисел во кој загинаа двајца...

Европол: Откриена „подземна“ банка преку која наркобанда испрала 180 милиони евра

0
Европол соопшти дека во заедничка акција со белгиската и шпанската полиција откриен е сложен и професионален систем за перење пари преку...

Белгиската полиција заплени четири тони кокаин

0
Белгиската полиција заплени четири тони кокаин во провинцијата Антверпен, а десет лица се уапсени, соопшти...

Објавени фотографии од купчињата пари запленети во истрагата за корупцискиот скандал...

0
Белгиската полиција денеска соопшти дека запленила речиси 1,5 милиони евра во рации во врска со...

Де Брујнe ги обвинува младите: Не се на нивото на ветераните

0
Кевин де Брујне, капитенот на белгиската репрезентација, откако пред два дена изјави дека немаат шанси за освојување...

Наскоро нов тип на шприц за подобра вакцинација

0
Белгиската компанија Идевакс создаде нов вид шприц за вакцини, така што помала доза ќе биде доволна благодарение на таа специјална инјекција која течноста...

Олимпијка плаче поради протоколите во Пекинг: 12 пати има негативен тест,...

0
Белгиската олимпијка Ким Мејлеманс се вратила во Олимпиското село, каде го чека почетокот на Зимските олимписки игри. Мејлеманс вчера сними драматично видео....