fbpx

таг: без

Тренерите открија пет работи што треба да ги правиме пред да...

0
Без разлика дали ви се допаѓа или не, сите можеме да се согласиме дека вежбањето е важно за одржување на нашето физичко и...

Ова се најлесно манипулираните хороскопски знаци

0
Без разлика колку сме внимателни, секој од нас барем еднаш во животот бил изманипулиран. Можеби мислиме дека имаме контрола над нашите животи, но...

Баерн co Блинд, но без Мане на подготовки во Катар

0
Баерн Минхен во својот камп во Катар ќе отпатува без Садио Мане и уште неколку повредени играчи,...

Тие се неодоливи: Овие хороскопски знаци се најголеми мајстори за флертување

0
НЕКОИ луѓе можат без напор да го најдат патот до нечие срце со шарм и шарм. Таквите луѓе се исклучително вешти во комуникацијата,...

Ќе ве изненади фактот колку години има мајката на Кевин во...

0
Сам Дома е без сомнение еден од најпознатите божиќни филмови на сите времиња, но и покрај тоа, малкумина знаат колку години имала мајката...

Дијалогот Косово – Србија доби внимание на Самитот во Тирана

0
Српскиот претседател Александар Вучиќ, видно загрижен и без ентузијазам, сепак се појави на Самитот во Тирана. Рече дека Србија ќе ја...

Орион се враќа дома: Леталото на НАСА ќе слета во Тихиот...

0
Капсулата Орион на американската вселенска мисија без екипаж Артемис 1 до Месечината ја напушти лунарната орбита и е на пат назад...

Њукасл пред Барселона го грабна талентираниот бразилски футбалер

0
Eкипата на Барселона ќе остане без услугите на бразилскиот талент за средниот ред, Андреј Сантос. Според „The...

Киев се бори со најголемиот прекин на струја од почетокот на...

0
Две третини од Киев сè уште е без електрична енергија, еден ден откако насилните руски...

Победа за Барселона, Фенербахче и Реал Мадрид

0
Шпанската Барселона без проблем славеше на домашен терен против Партизан со 79-68 во натпревар од деветтото коло...