таг: безбедносен

Учесниците на Самит во Словенија силно поддржаа проширување на Европската Унија

0
Проширувањето на Европската Унија е нејзин стратешки, но и безбедносен интерес, се согласија денеска учесниците на Самитот во Брдо кај Крањ по повод...

Русија официјално се повлече од Договорот за ограничување на вооружувањето

0
Русија официјално се повлече од клучниот безбедносен договор по Студената војна, наменет за...

Повторно вулканска ерупција во Конго, евакуирани 400 000 луѓе

0
Африканскиот разузнавачки и безбедносен центар (АФРИКС) објави на својот профил на Твитер дека се случила нова ерупција...