таг: безбедна

Колку шеќер можете да внесете секој ден

0
Количината на шеќер што е безбедна да се изеде дневно може да зависи од вкупниот внес на калории, нивото на активност и...

Меркел: Ниедна држава не е безбедна од Ковид-19 ако не се...

0
Ниту една земја не е безбедна од коронавирусот, ниту Германија, ако не се и нејзините пријатели и соседи, истакна германската канцеларка Ангела Меркел....