таг: бегаат

Илјадници раселени Палестинци бегаат од Кан Јунис сред опколување на градот...

0
Илјадници раселени Палестинци бегаат од Кан Јунис во јужниот дел на Газа, бидејќи израелската војска соопшти дека го опколила градот во услови на...

Избегнувајте тешка шминка: Мажите родени под овие три знаци сакаат природни...

0
реклама ПРИРОДНИ жени кои бегаат од премногу шминка и естетски процедури можат да бидат...

Украинските бегалци под ризик да бидат жртви на трговци на луѓе

0
Додека милиони жени и деца бегаат од Украина соочени со руската агресија, расте загриженоста за тоа како да се заштитат бегалци...

Во Украина регрутација на странски доброволци и резервисти од армијата

0
Додека жените, децата и старите лица бегаат од земјата преку коридори за хуманитарна евакуација, мажите го чекаат својот ред да се...

Продолжува бегалскиот егзодус од Украина

0
Многу Украинци и понатаму бегаат од својата земја додека руската војска се приближува до Киев. На границата меѓу Украина и Полска...

Дел од Украинците во дијаспората се враќаат во својата земја

0
Додека илјадници граѓани бегаат од Украина, многу Украинци се обидуваат да се вратат од Полска во својата татковина за да се...