таг: Башар

Асад и сопругата се излекуваа од Ковид-19

0
Сирискиот претседател Башар ал Асад и неговата сопруга Асма оздравеа од коронавирус по негативните ПЦР тестови кои ги добиле, јавува Ројтерс. -По...