fbpx

таг: Бах

ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две години ќе...

0
Томас Бах, претседател на Меѓународниот олимписки комитет, го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Томас Бах: ФИФА греши ако мисли дека Мундијал на секои две...

0
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах го сподели своето мислење за идејата за одржување на Светското фудбалско првенство на секои две години....

Бах очекува олимписките игри во Токио да бидат историски

0
Шефот на МОК, Томас Бах, се обиде да ги смири стравувањата дека Олимписките игри во Токио ќе...