fbpx

таг: Барселона

Барселона сака одговор од Дембеле за продолжување на договорот до натпреварот...

0
Иднината на играчот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле се уште е неизвесна. Клубот бара јасен одговор од играчот за продолжување на...

Рекордна посета за женското „Ел класико“ во Лигата на шампиони

0
Четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони меѓу Барселона и Реал Мадрид што во март ќе се одигра на „Камп Ноу“ ќе донесе рекордна...

Барселона официјално се раздели со еден фудбалер

0
Барселона има активен преоден рок во кој меѓу другото си обезбеди засилување од типот на Феран Торес, а денеска официјално се раздели со...

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади...

0
Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека неговиот тим има голем мотив да го победи Реал во полуфиналниот натпревар од Суперкупот на Шпанија...

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

0
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на...

Официјално: Филипе Кутињо е ново засилување на Астон Вила

0
Филипе Кутињо и Џерард повторно ќе соработуваат, откако Барселона ја прифати понудата од Астон Вила за шестмесечна позајмица на креативецот од Бразил. ...

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

0
Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ е прогласен за најкорисен играч на Евролигата во декември. Минатиот месец 30-годишниот Црногорец со шпански пасош, оствари...

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту...

0
Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот...

ФОТО: Барселона има приоритет, купува играч на Јувентус

0
Барселона има намера по секоја цена да го купи од Јувентус дефанзивецот Матијс Де Лихт, ова го тврдат медиуми од Италија и Шпанија....

Кутињо реши да ја напушти Барселона

0
Фудбалерот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо донесе одлука да го напушти каталонскиот клуб за време на зимскиот преоден рок, соопштува „Мундо...