таг: барање

Унгарскиот парламент на вонредна седница расправа за приемот на Шведска во...

0
Унгарскиот парламент денеска се собра на вонредна седница на барање на опозицијата за да го стави на дневен ред приемот на Шведска во...

СЗО загрижена: Во Кина расте бројот на заболени од респираторни инфекции

0
На барање на Светската здравствена организација (СЗО), Кина треба да испрати детални информации за зголемувањето на респираторните заболувања и пријавени кластери...

Српската влада поднесе барање до КФОР за враќање на српската војска...

0
Претставниците на Владата на Србија денеска поднесоа барање до КФОР за враќање на до илјада...

Советот за безбедност на ОН ќе расправа за инцидентот со гасоводите...

0
Советот за безбедност на ОН, по барање на Русија денеска треба расправа за истекувањето гас...

МД „Илинден”- Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент за...

0
Македонското друштво „Илинден”-Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола, со кое од име на Македонците се бара формирање...

Вредна древна монета од 69. година вратена во Израел

0
Пo речиси 20 години барање на повеќе континенти и истрага на бројни детективи, пронајдена е ретката монета од пред 2.000 години, со богата...

Турција официјално го промени името во Туркије

0
Обединетите нации (ОН) го усвоија официјалното барање на Анкара за промена на името на Турција,...

Шведска го потпиша барањето за прием во НАТО

0
Шведска потпиша официјално барање за приклучување кон НАТО, еден ден откако Стокхолм објави дека ќе...

Шведска планира следната недела да поднесе барање за членство во НАТО

0
Шведската Влада планира следната недела да испрати барање за членство во НАТО, по соседна Финска,...

Русија бара од САД да ја прекине испораката на оружје за...

0
Русија испрати порака до САД со барање за прекин на испораката на оружје за Украина,...