таг: барањата

Жив или мртов – секој руски војник во Украина има право...

0
Новото законодавство ги поедностави барањата за документи и им дозволи на руските војници кои се борат во Украина да го дадат својот глас...

Германија се противи на барањето на ЕУ за хуманитарен прекин на...

0
Во Европската Унија Германија се спротивстави на барањата за прекин на огнот од хуманитарни причини во Појасот Газа. – Сега...

Црна Гора ќе го поддржува Косово за членство во меѓународни организации

0
Црна Гора ќе го поддржи Косово во барањата за членство во меѓународните организации....

Пелоси ќе побара од Пенс смена на Трамп

0
Се погласни се барањата во САД, Доналд Трамп предвреме да ја напушти претседателкста функција. Претседателката на Претставничкиот...