таг: бараат

Иницијатива на 7 ЕУ држави за побрза интеграција на Западен Балкан

0
Австрија и шест други земји-членки на ЕУ бараат пристапот на земјите од Западен Балкан во ЕУ да биде забрзан со обновена...

Еурофарм Пелистер сигурен, Бутел и Вардар без „вајлд-карта“

0
Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги објави екипите кои бараат „вајлд-карта“ за да играат во новата сезона од Лигата на шампионите, а меѓу...

Првомајски протести на работниците во регионот и во светот

0
Протести и во Косово. Работниците од приватниот сектор бараат повисоки плати и еднаков третман. Демонстрантите најавија дека ќе ја напуштат земјата...

Штрајкот на обезбедувањето предизвика откажување на стотици летови на германските аеродроми

0
Во тек е дводневен штрајк на четири аеродроми, чии обезбедувачи бараат повисоки плати. Advertisements ...

Карлос Алберто уверен дека Мурињо ќе биде новиот тренер на Бразил

0
Челниците на бразилскиот фудбал интензивно го бараат наследникот на Тите, а се споменуваат многу имиња. Пеп Гвардиола,...

Во Виена почна да се наплаќа за седење под греалка во...

0
Дополнителни 5 или 10 евра, им се бараат на гостите во кафеаните во...

Тик Ток заработува илјадници од семејства кои молат „во живо“

0
Семејствата во сириските кампови бараат донации на TikTok, а компанијата зема до 70% од приходите, покажа истрагата на BBC. Децата со часови...

Дневен хороскоп за четврток (10.03.2022)

0
Овен Овните кои бараат работа може да очекуваат одлична деловна понуда и важно интервју за работа. Прекрасното расположение ќе биде надополнето...

Премиер лигата воведе нови правила поврзани со коронавирусот

0
Англиските фудбалски клубови ќе можат да бараат одложување на првенствените натпревари само во случај доколку имаат најмалку четири заразени играчи со коронавирусот, а...

Навивачи на Барселона го слават Димитриевски, им го исполнил сонот на...

0
Фанови на Барселона бараат статуа за Димитриевски, тие се радуваат на неговиот одбранет пенал бидејќи тој даде голем придонес во отказот за Роналд...