таг: балистичка

Сеул соопшти дека Пјонгјанг лансираше балистичка ракета кон Јапонско Море

0
Северна Кореја истрела недефинирана балистичка ракета, соопшти денеска јужнокорејската војска, пренесе ДПА. Северна Кореја ја лансираше ракетата кон Источното Море, познато и...

Северна Кореја истрела интерконтинентална балистичка ракета, падна во близина на Јапонија

0
Северна Кореја истрела сомнителна интерконтинентална балистичка ракета во петокот, која слета на само 200 километри...

Сеул: Северна Кореја лансираше уште една балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска лансираше балистичка ракета со краток дострел кон нејзините источни води. Информацијата ја...

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...

Северна Кореја тестираше балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела балистичка ракета од неодреден тип во морето во близина на нејзиниот...

Пјонгјанг „најверојатно лансирал интерконтинентална ракета“

0
Северна Кореја денеска лансираше интерконтинентална балистичка ракета кон морето во близина на нејзиниот источен брег,...