таг: Бакингемската

На кралот Чарлс му бил дијагностициран рак

0
реклама Бакингемската палата објави дека на кралот Чарлс му бил дијагностициран рак. ...

Објавени детали за крунисувањето на кралот Чарлс – Хари и Меган...

0
ИЗГЛЕД НА балконот на Бакингемската палата, концерт на светски ѕвезди и ден посветен на волонтерството ќе бидат дел од прославите за крунисувањето на...

На 17 јуни цела Британија ќе го прослави роденденот на најпознатиот...

0
Бакингемската палата откри дека роденденската парада на кралот Чарлс III, позната како Trooping the Colour, ќе се одржи на 17 јуни во центарот...

Камила позираше со 1000 мечиња – поводот на фотографијата ги воодушеви...

0
Бакингемската палата објави фотографија од Камила, сопруга на кралот Чарлс III. кој позираше со илјада мечиња. Станува збор за плишани мечиња кои...

Бакингемската палата објави програма за прославување на платинестиот јубилеј на кралицата

0
Од поп-концерт пред Бакингемската палата до карневал вреден 15 милиони фунти на кој има фигура на змеј широк колку лондонскиот трговски центар, оваа...

Би-Би-Си: Кралицата позитивна на Ковид-19!

0
Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата. Британската кралица има „благи симптоми...

Четири жени ја тешат кралицата додека жали за Филип: Тие се...

0
Откако во петокот Бакингемската палата објави дека почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, следеа пораки на сочувство и поддршка од целиот...

ПРВИ ДЕТАЛИ ЗА ПОГРЕБОТ: Телото на принцот Филип нема да биде...

0
Бакингемската палата соопшти дека кралицата Елизабета Втора ги разгледува детали за погребот на починатиот сопруг, принцот Филип, кој ќе биде скромен поради епидемијата...

Доби осум месеци затвор: Асистент за кетеринг зад решетки поради кражба...

0
Асистент за кетеринг од Бакингемската палата, кој украл медали и фотографии од резиденцијата на кралицата, денеска е осуден на осум месеци затвор....

Британските гардисти ја чуваат најскапата недвижност во светот: Тешко дека некогаш...

0
Бакингемската палата, според луксузот, традицијата, но и цената, останува на тронот на престижните светски недвижнини и по 2020 година. Британските...