таг: Ахмет

ВИСТИНСКА ТРАГЕДИЈА: 27- годишен фудбалер загина во сообраќајка, ги завршувал последните...

0
Поранешниот член на турската фудбалска репрезентација Ахмет Чалик загина на 27. годишна возраст во сообраќајна несреќа, објави денеска неговиот клуб Коњаспор. Турските...