таг: Африканскиот

Меѓу настраданите во Камерун и четиригодишно дете

0
Трагедијата која се случи на Африканскиот куп  на Нации во пресрет на натпреварот помеѓу Камерун и Комори од час во час добива нови...

Бебе пронајдено во канта за отпадоци на Маурициус

0
Персоналот на аеродромот на африканскиот остров Маурициус пронашол напуштено бебе во канта за ѓубре во тоалетот на авионот. Advertisements...

Повторно вулканска ерупција во Конго, евакуирани 400 000 луѓе

0
Африканскиот разузнавачки и безбедносен центар (АФРИКС) објави на својот профил на Твитер дека се случила нова ерупција...

Јужноафрикански сој детектиран кај лице од Делчево

0
Африканскиот сој на коронавирусот бил изолиран во Институтот за јавно здравје во Скопје, јавува „Слободен печат“. Порталот повикувајќи се на информации од...

Во Македонија детектиран јужноафрикански сој на коронавирусот

0
Африканскиот сој на коронавирусот бил изолиран во Институтот за јавно здравје во Скопје, дознава Слободен печат. Високи извори од Министерството за здравство ја...