таг: Ауди

Карлос Саинц се повлече во деветатта етапа на Дакар

0
Трикратниот победник на релито „Дакар“, Карлос Саинц (Ауди), денеска се повлече од трката во деветтата етапа, прва...

Ауди ја купи групацијата Мекларен и Формула 1 тимот

0
Компанијата „Ауди“ склучи договор за купување на групацијата Мекларен, соопшти „Autocar“. Ауди ќе ја преземе контролата врз целата компанија, вклучувајќи го и тимот...

Видео: Ауди кое менува боја во зависност од температурата

0
Ова Ауди е навистина уникатно. „DipYourCar“ одлучи да си поигра со еден Ауди автомобил. Голем е изборот на нијанси со кои може...