таг: атентатот

Нарачателите на атентатот на еквадорскиот претседателски кандидат осудени на 34 години...

0
Двајцата наредбодавци на атентатот на претседателскиот кандидат во Еквадор, Фернандо Вилавиченси, во 2023 година, осудени се на 34,8 години затвор, а тројца соучесници...

По атентатот на Кенеди семејството се иселило од Белата куќа преку...

0
На 22 ноември 1963 година, атентатот на американскиот претседател Џон Кенеди го шокираше целиот свет. Сепак, најтешко било за неговото семејство, тие...