таг: астронаути

НАСА сака да испрати луѓе на астероид со помош на компанијата...

0
Неодамна НАСА разви план за испраќање астронаути на астероиди кои ѝ се приближуваат на Земјата. Планот наречен „Изгледи за идни мисии...

Астронаути со Спејс Икс на пат кон Меѓународната вселенска станица

0
Четворица астронаути се на пат кон Меѓународната вселенска станица по спектакуларното ноќно лансирање. Advertisements ...

За помалку од 16 часа од лансирањето: Астронаутите со ракетата „Спејс...

0
Четворица астронаути, тројца од НАСА и еден од Европската вселенска агенција (ЕСА), успешно пристигнаа на...

Четворица астронаути полетаа кон МВС

0
НАСА и „Спејс-Икс“ испратија четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица (МВС) во земјината Орбита, каде што треба да пристигнат утре. Астронаутите од...

Незгодната страна на патувањето во Вселената и назад

0
Четворица астронаути треба да пристигнат на Земјата утре, по престојот на Меѓународната вселенска станица, а патувањето што ќе трае околу 20 часа ќе...