таг: Асоцијацијата

Курти: Во нацрт статутот за Асоцијацијата, превидено е и...

0
Премиерот на Косово, Албин Курти, рече дека нацртот за Асоцијацијата, претставен од евро-американските претставници на 21 октомври, не е „Заедница“. Курти...

Се бореше за сите да го имаат лекот кој тој не...

0
Од Асоцијацијата за цистична фиброза преку официјалниот фејсбук профил се оградија од изјавата на пациентот Игор Пехчевски член на АЦФ кој за Слободен...

Благојче е жртва на системот: Пациентите од Асоцијацијата за цистична фиброза...

0
Пациентите од Асоцијацијата за цистична фиброза утре во 14 часот ќе бидат пред Владата. Не постои поголемо кршење на човековите...

Излажани сме со усни ветувања, затоа бараме писмен документ, разочарании сме...

0
Асоцијацијата за цистична фиброза не го откажува утрешниот протест закажан за во 12 часот пред Владата на Македонија и бара поддршка од граѓаните...

Излажани сме со усни ветувања, затоа бараме писмен документ, разочарании сме...

0
Асоцијацијата за цистична фиброза не го откажува утрешниот протест закажан за во 12 часот пред Владата на Македонија и бара поддршка од граѓаните...

Рафаел Надал ја прекина доминацијата на Роџер Федерер

0
Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) објави дека Рафаел Надал е добитник на наградата за најпопуларен играч во...

Итно да се набават Системи за конинуирано и безболно следење на...

0
Асоцијацијата за детски дијабет на Македонија Баланс МК бара од Министерството за здравство итно, преку тендер, да се набават Системи за конинуирано и...

Срамота, вака за куќен совет не се прави, реагораат младите лекари...

0
Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Македонија јавно реагира на соопштенијата што веќе ги објави Република, а ги дистрибуира Лекарската комора на...

Прва жена претседателка на Филмскиот фестивал во Кан

0
Одборот на директори на Асоцијацијата на филмските фестивали во Франција ја избра Ирис Ноблох, поранешна шефица на „Ворнер брос“ во земјата, за претседателка...