таг: Асистент

Зошто не треба да го бакнувате вашето куче во уста?

0
Медицински асистент на TikTok сподели зошто никогаш не треба да го бакнувате вашето куче во уста. Тиктокер зад сметката @medexplained2you објасни како...

Доби осум месеци затвор: Асистент за кетеринг зад решетки поради кражба...

0
Асистент за кетеринг од Бакингемската палата, кој украл медали и фотографии од резиденцијата на кралицата, денеска е осуден на осум месеци затвор....