таг: артилерија

Во тек се жестоки борби во источниот украински регион Доњецк

0
Украинските војници користат самоодна артилерија во украинскиот регион Харков, додека руската војска продолжува да го гранатира вториот по големина град во...

Лисичанск и понатаму цел на руската артилерија

0
Лисичанск и понатаму е цел на тешка руска артилерија, откако регионалните власти на истокот на...